چهارشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۳ , 17 Jul 2024
درباره ما
مبحث امنيت و اطلاع‌رسانی خصوص فضای سايبر با توجه به اهمیت روزافزونی که در کشور یافته، بيش از پيش پررنگ شده است. با توجه به همین امر، ‌موضوع راه‌اندازی يك پایگاه خبری تخصصی در حوزه امنيت فناوری اطلاعات از مدت ها پیش مطرح و رايزني‌هايی با مسئولان اين حوزه انجام شد.

سپس این سایت خبری با نام افتانا (AFTANA: پایگاه خبری حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) برای نخستین‌بار در هفتمین نمایشگاه انجمن رمز ایران (شهریور 1389) و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شد و پس از آن، ‌فاز آزمایشی این پایگاه با مشارکت بخش خصوصی در نمایشگاه الکامپ شانزدهم راه‌اندازی شد. درنهایت، فعالیت رسمی افتانا در راستای انتشار اخبار و گزارش‌های خبری-تحلیلی حوزه امنيت فضای سايبر همزمان با الکامپ هفدهم (آذر 1390) آغاز شد.

در حال حاضر تمامی محتوای تولیدشده در این پایگاه خبری به 5 بخش اصلی تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از تهدیدات، راهکارها، فناوری، شبکه‌ صنعتی، رویدادها. اما افتانا با کوشش تیم سختکوشی که در اختیار دارد به تدریج فعالیت خود را گسترش خواهد داد و در کانون این تغییرات تعالی ‌جویانه؛ حرکت به سوی ایجاد یک ساختار قدرتمند که صداقت و سرعت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل‌ها و مقالات از مهم‌ترین خصایص آن است، وجود دارد.

این پایگاه خبری ضمن اخذ مجوز فعالیت، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران می‌داند. همچنین تحریریه افتانا، ضمن رعایت قوانین موضوعه، تلاش خواهد کرد از محدوده اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری نیز خارج نشود که از این دست می‌توان به پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری و درج جوابیه‌ها اشاره کرد.

تمامی نظراتی که از طریق صفحات داخلی مطالب (قسمت نظرات) فرستاده می شوند با دقت مطالعه شده و پس از تایید در راستای ایجاد محفلی مناسب جهت انتشار آزاد افکار و عقاید سازنده بازدیدکنندگان سایت، منتشر می‌شوند. با این حال محتوای این نظرات الزاما مورد تایید افتانا نخواهدبود.

افتانا پایگاهی است کاملا مستقل و ارگان هیچ حزب و گروهی نیست. در همین راستا ضمن آنکه افتانا از همه علاقه‌مندان دعوت به همکاری می‌کند، اما بدیهی است که مسئولیت اخبار منتشر شده در این پایگاه خبری برعهده تولیدکنندگان و ارسال‌کنندگان خواهد بود.

تحریریه افتانا، همواره از راهنمایی‌ها و نقدهای مخاطبان و به‌خصوص همکاران گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری- تحلیلی استقبال می‌کند.صاحب امتیاز : موسسه فرهنگی هنری دیده‌بان ایما تدبیر
مدیر مسئول: علیرضا صالحی درجزینی

آدرس: تهران، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه حاج حسنی، پلاک 55، طبقه اول
تلفن : 88749414-021
فکس : 88749415-021
ایمیل :info@aftana.ir