سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , 5 Dec 2023
جالب است ۰
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، راه‌اندازی مراکز توسعه فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در ماه‌های آینده را از برنامه‌های کشور برای توسعه این فناوری عنوان کرد و افزود: این مراکز به امکانات مناسبی برای محققان برای توسعه فناوری‌ها از جمله هوش مصنوعی مجهز شده‌اند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، راه‌اندازی مراکز توسعه فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در ماه‌های آینده را از برنامه‌های کشور برای توسعه این فناوری عنوان کرد و افزود: این مراکز به امکانات مناسبی برای محققان برای توسعه فناوری‌ها از جمله هوش مصنوعی مجهز شده‌اند.
 
به گزارش افتانا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه بازدید از بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ یادآور شد: در این دوره از نمایشگاه، شرکت‌های خارجی حضور دارند که دلیل این امر، شکل دادن ارتباطات B2B میان شرکت‌های ایرانی با طرف‌های خارجی است. دنیای اقتصاد دیجیتال یک دنیای بدون مرز است و از این طریق، می‌توان ارتباطات گسترده‌ای با تمام دنیا ایجاد کرد به امید اینکه عدالت و رشد و تعالی انسانی با کمک این شرکت‌ها در همه دنیا رخ دهد.
 
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در خصوص پیشرفت‌های کشور در هوش مصنوعی، خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات جدی مورد توجه جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی است؛ از این رو محققان زیادی در این حوزه در کشور حضور دارند، ضمن آنکه برنامه‌ریزی‌هایی برای دستیابی به توسعه این حوزه صورت گرفته است.
 
وی راه‌اندازی مراکز توسعه فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی در ماه‌های آینده را از دیگر برنامه‌های کشور برای توسعه این فناوری نام برد و افزود: این مراکز به امکانات مناسبی برای محققان برای توسعه فناوری‌ها از جمله هوش مصنوعی مجهز شده‌ و می‌شوند. قطعا حرکت و توسعه هوش مصنوعی از نظر علوم و فناوری از برنامه‌های جدی معاونت علمی به شمار می‌رود.
 
معاون علمی رئیس‌جمهور، هاب‌های فناوری این معاونت را در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی دانست و اظهار کرد: هاب‌ها همچنین به حوزه‌های علوم شناختی، مواد، میکروالکترونیک و غیره مربوط می‌شوند. اطمینان داریم بهترین روش توسعه، ایجاد محتوای ملی است که همه بازیگران اکوسیستم نوآوری در آن تعریف شده باشند؛ از این رو همه برنامه‌ریزی‌های ما در بعد ملی است.
 
دهقانی فیروزآبادی این هاب‌ها را فراتر از آزمایشگاه‌های ملی دانست که در آن با ایجاد زیر ساخت‌ها و فضای کاری، شرایط برای تحقیق محققان در حوزه‌های فناوری‌های راهبردی فراهم می‌شود.
 
دهقانی فیروزآبادی در خصوص همکاری با کشور چین، گفت: چین به عنوان کشور دوست و همکار ایران است که پیمان همکاری‌های محکمی با این کشور منعقد شده است. از این رو چین یکی از کشورهای مهم همکاری است و چندین شرکت از این کشور نیز در نمایشگاه الکامپ حضور دارند.
 
وی با اشاره به اتفاقات اخیر در توسعه روابط با جهان عرب، گفت: این اقدامات برای ما ارزشمند است، چون معتقدیم که میان ما و جهان عرب اشتراکات بزرگی وجود دارد و آن اشتراکات دینی و فرهنگی است. از سوی دیگر همسایگی با این کشورها از دیگر اشتراکات ایران با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است؛ از این رو برای سرمایه‌گذاری مشترک و تعریف پروژه‌های مشترک علاقه‌مندیم.
کد مطلب : 21033
https://aftana.ir/vdcipuar.t1azp2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی