سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , 5 Dec 2023
جالب است ۰
در ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

پیش‌نویس سند هوش مصنوعی بررسی می‌شود

دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پیش‌نویس سند هوش مصنوعی بررسی، اصلاح و جهت تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح می‌شود.
دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پیش‌نویس سند هوش مصنوعی بررسی، اصلاح و جهت تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح می‌شود.

به گزارش افتانا، جلسه ۱۷۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در دبیرخانه شورا برگزار شد. رجبعلی برزویی، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از جلسه ۱۷۹ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، در خصوص موضوع سند هوش مصنوعی گفت: با توجه به مطرح شدن هوش مصنوعی در چهار موج هوش مصنوعی اینترنتی، هوش مصنوعی تجاری، هوش مصنوعی ادراکی و هوش مصنوعی مستقل در دنیا و تاثیرات کلیدی هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری برافکن و تحول‌آفرین در حوزه‌های راهبردی مانند سیاست و دولت، مالی، بهداشت و درمان، امنیت، رسانه، آموزش، پژوهش و... و وجود خلاءها و بروز مشکلات به‌دلیل فقدان سیاست واحد و یکپارچه، لذا در سال ۱۳۹۹ این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌های ستاد علم و فناوری مطرح شد.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: اقدامات ستاد علم، فناوری و نوآوری در این حوزه با دریافت و بررسی گزارش‌ها و مستندات پشتیبان از چالش‌ها و فرصت‌ها از نهادها و سازمان‌های مختلف از جمله معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در این حوزه فعالیت داشتند، آغاز شد.

وی افزود: با توجه به مطرح شدن ابعاد و اهمیت مسئله هوش مصنوعی مقرر شد بررسی و نهایی‌سازی پیش‌نویس سند هوش مصنوعی در قالب میز تخصصی سند هوش مصنوعی بررسی، اصلاح و برای طی فرایند تصویب در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور طرح شود.
 
کد مطلب : 21300
https://aftana.ir/vdcfxmd0.w6dyxagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی