سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , 5 Dec 2023
جالب است ۰
واتس‌اپ با بیش از دومیلیارد کاربر، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان است و امسال صاحب قابلیت‌های جدیدی شده که اکثر آنها حول کارکردش به عنوان یک ابزار پیام‌رسانی بوده است.
منبع : پایگاه خبری ایندین اکسپرس
واتس‌اپ با بیش از دومیلیارد کاربر، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان است و امسال صاحب قابلیت‌های جدیدی شده که اکثر آنها حول کارکردش به عنوان یک ابزار پیام‌رسانی بوده است.
 
به گزارش افتانا، واتس‌اپ تعدادی قابلیت مفید بزرگ و کوچک به این پلتفرم پرطرفدار اضافه کرده است. شرکت متا انگیزه‌های قوی برای توسعه امکانات پیام‌رسان واتس‌اپ دارد. در ادامه به بررسی پنج قابلیت جدید که در واتس‌اپ می‌پردازیم.

۱- ارسال عکس کیفیت بالا
شرکت «متا» سرانجام گزینه‌ای را فعال کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر با کیفیت بالا (HD) را مستقیما در واتس‌اپ ارسال کنند تا کیفیت و جزئیات تصویر حفظ شود. اکنون کاربران می‌توانند از هر دو دستگاه اندروید و iOS، عکس‌های کیفیت بالا را در واتس‌اپ ارسال کنند. دکمه جدید اچ دی در بالای صفحه اشتراک گذاری، کنار سایر ابزارهای ویرایش تصویر مانند چرخاندن و ابزارهای افزودن متن و استیکر به عکس، قرار می‌گیرد.
هنگامی که کاربر، روی دکمه اچ دی می‌زند، پنجره‌ای ظاهر خواهد شد که به او اجازه می‌دهد کیفیت عکس را انتخاب کند. به صورت پیش فرض، کیفیت استاندارد انتخاب شده است. واتس‌اپ اعلام کرد این انتخاب برای این بوده که سرعت و مطمئن بودن اشتراک گذاری عکس، تضمین شود. اما اکنون کاربران می‌توانند کیفیت اچ دی عکس را چک کنند. پس از ارسال عکس، دریافت کنندگان، عکس را مشاهده خواهد کرد که برچسب اچ دی آن، در پایین سمت چپ عکس قرار می‌گیرد و به آنها اطلاع می‌دهد که یک تصویر کیفیت بالا به اشتراک گذاشته شده است. همه عکس‌ها از طریق رمزنگاری سر تا سری واتس‌اپ، حفاظت شده اند. پشتیبانی برای ارسال ویدئوهای اچ دی هم به واتس‌اپ اضافه شده است.
 
۲- پیام‌های ویدئویی فوری
کاربران می‌توانند با یک ویدئوی کوتاه در واتس‌اپ، به پیام پاسخ دهند. این قابلیت کاملا جدید به کاربران امکان می‌دهد حین مکالمه با دوستان و خانواده، ویدئوهای کوتاه ارسال کنند که تجربه چت جدیدی را در واتس‌اپ اضافه می‌کند. کاربران واتس‌اپ برای ضبط پیام تصویری، تنها کافی است روی دکمه زده و آن را نگه دارند. ویدئوها به صورت خودکار در حالت بی‌صدا پخش می‌شوند تا کاربر فرصت مناسب برای شنیدن صدا پیدا کرده و با یک ضربه، صدا را روشن کند. پیام ویدئویی مانند پیام‌های فوری متنی در واتس‌اپ، رمزگذاری شده‌اند تا لایه‌ای از حریم خصوصی اضافه شود.
 
۳- بی‌صدا کردن (میوت) تماس گیرندگان ناشناس
واتس‌اپ به آن دسته از کاربرانی که از دریافت تماس از افراد ناشناس خسته شده‌اند، اجازه می‌دهد تا به طور خودکار، تماس‌های شماره‌های ناشناس را برای افزایش حریم خصوصی بی‌صدا کنند. کاربران اکنون می‌توانند گزینه قطع کردن تماس‌های ناشناس را فعال کنند تا از تماس‌های صوتی و تصویری ناخواسته افراد ناشناس، اجتناب کنند.
 
۴- ویرایش پیام‌ها
با عجله در واتس‌اپ پیامی ارسال کردید و می‌خواهید آن را اصلاح کنید؟ اکنون می‌توانید این کار را در واتس‌اپ انجام دهید. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد پیام متنی را در واتس‌اپ ویرایش کنند. با این حال، تنها می‌توان یک پیام متنی را ظرف مدت ۱۵ دقیقه پس از ارسال آن، ویرایش کرد و هنگامی که یک پیام ویرایش شد، برچسب «ویرایش شده» خواهد خورد تا دریافت کنندگان مطلع شوند که محتوای پیام تغییر کرده است اما تغییراتی که صورت گرفته است به آنها نشان داده نخواهد شد.
 
۵- چت‌های خصوصی ایمن
واتس‌اپ اکنون از «قفل چت» (Chat Lock) پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب، کاربران می‌توانند چت‌های خاصی را قفل کنند که فقط با احراز هویت می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. این یک لایه اضافی از حریم خصوصی اضافه می‌کند، به ویژه برای کسانی که ممکن است مجبور باشند تلفن همراه خود را به شکل اشتراکی با افراد دیگر، استفاده کنند.
 
 
کد مطلب : 21311
https://aftana.ir/vdchzxni.23nzzdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی