سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ , 5 Dec 2023
جالب است ۰
شبکه اجتماعی ایکس در واکنش به موضوع جمع‌آوری داده‌های کاربرانش اعلام کرد که این داده‌ها را برای توسعه هوش مصنوعی جمع‌آوری می‌کند.
منبع : انگجت

 
شبکه اجتماعی ایکس در واکنش به موضوع جمع‌آوری داده‌های کاربرانش اعلام کرد که این داده‌ها را برای توسعه هوش مصنوعی جمع‌آوری می‌کند.
 
به گزارش افتانا، در گزارشی جدید فاش شده شبکه اجتماعی ایکس جزئیات بیوتریک، داده‌های مربوط به مشاغل و تحصیلات کاربران را جمع‌آوری می‌کند. ایکس، یک سیاست حریم خصوصی جدید منتشر کرد که از این داده‌ها همراه اطلاعات خصوصی دیگر برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
 
در بخش سیاست‌های حریم خصوصی به‌طور شفاف اشاره شده این شرکت قصد دارد اطلاعات جمع‌آوری شده را همراه داده‌های موجود برای آموزش الگوریتم‌های یادگیری ماشینی به کار گیرد.
 
به‌طور دقیق‌تر در متن مربوط به این سیاست آمده است: ما از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم و همچنین اطلاعاتی که به‌طور عمومی وجود دارد برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی یادگیری ماشینی خود برای مقاصد گفته‌شده استفاده می‌کنیم.
 
ماسک نیز ضمن تایید این تغییر، تاکید کرد فقط اطلاعاتی که به طور عمومی موجود است، جمع‌آوری خواهند شد و هیچ‌گونه اطلاعات خصوصی یا پیام‌های شخصی جمع‌آوری نمی‌شود.
 
شبکه اجتماعی ایکس هیچ برنامه بلندپروازانه‌ای در حوزه هوش مصنوعی را اعلام نکرده است اما ایلان ماسک، مالک این پلتفرم، طرح‌هایی در این زمینه دارد. او اخیرا یک شرکت به نام xAI تاسیس کرده تا ماهیت واقعی جهان را درک کند. بنابراین احتمالا داده‌های بیومتریک و اطلاعات مرتبط کاربران برای یک هدف قابل دستیابی به کار می‌روند. البته یک گزینه دیگر نیز وجود دارد. ماسک اخیرا از بلندپروازی‌های خود برای رقابت با لینکدین سخن گفته بود. او مدعی شده بود این سایت شغل‌یابی جالب نیست و نسخه ایکس جذاب‌تر خواهد بود. بنابراین این امر شاید توضیحی برای جمع‌آوری تاریخچه تحصیلات و مشاغل کاربران فراهم کند.
 
البته گزینه سومی نیز وجود دارد. ایکس در حال حاضر درآمد تبلیغاتی زیادی ندارد، بنابراین فروش داده های کاربران راهی ساده برای درآمدزایی است. با این وجود هیچ شواهدی مبنی بر این امر وجود ندارد. پیش از این، توئیتر داده‌های جمع‌آوری شده از کاربران را به سود خود و نه طرف‌‌های ثالث استفاده می‌کرد.
 
کد مطلب : 21323
https://aftana.ir/vdcaeenu.49n6u15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی