چهارشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۳ , 17 Jul 2024
جالب است ۰
جدیدترین به‌روزرسانی واتس‌اپ نشان می‌دهد که متا در حال کار روی «تعامل‌پذیر کردن» این پیام‌رسان با سایر پلتفرم‌ها است.
جدیدترین به‌روزرسانی واتس‌اپ نشان می‌دهد که متا در حال کار روی «تعامل‌پذیر کردن» این پیام‌رسان با سایر پلتفرم‌ها است.
 
به گزارش افتانا به نقل از تک‌کرانچ، جدیدترین بتای واتس‌اپ در سیستم‌عامل اندروید (نسخه‌ی ۲٫۲۳٫۱۹٫۸) که شب گذشته در دسترس قرار گرفت، صفحه جدیدی به نام Third-party Chats دارد که فعلاً کار نمی‌کند و توسط کاربران قابل‌دسترس نیست؛ اما همین صفحه نشان می‌دهد متا در پی سازگار کردن واتس‌اپ با قوانین جدید اروپا است.
 
بر اساس گزارش WABetaInfo، مشخص نیست که تغییرات اعمال‌شده در نسخه بتا چه زمانی به نسخه نهایی واتس‌اپ راه پیدا خواهند کرد. این نسخه‌ی بتا در حالی منتشر می‌شود که اتحادیه‌ی اروپا هفته‌ی گذشته قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را تصویب و واتس‌اپ را به فهرست پلتفرم‌های «دربان» اضافه کرد.
 
به‌موجب قوانین اتحادیه اروپا، پیام‌رسان‌هایی که به فهرست دربان اضافه شده‌اند، باید با پلتفرم‌های پیام‌رسان دیگر «تعامل‌پذیر» شوند. شرکت‌ها تا مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳) فرصت دارند که تغییرات را اعمال کنند؛ در غیر این صورت جریمه خواهند شد.
 
اتحادیه اروپا در تلاش است با قانون بازارهای دیجیتال، جلوی انحصارگرایی شرکت‌ها و پلتفرم‌های بزرگ را بگیرد و اجازه ندهد که «شرایط غیرمنصفانه به مردم تحمیل کنند.» اروپا از شرکت‌های دربان خواسته است حذف اپلیکیشن‌های پیش‌فرض را نیز در پلتفرم‌هایشان امکان‌پذیر کنند.
 
دو شرکت متا و مایکروسافت به‌دلیل تصویب قانون DMA می‌خواهند فروشگاه آنلاین اختصاصی برای اپلیکیشن‌های گوشی بسازند و مستقیماً اپ استور اپل را به‌ چالش بکشند. کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه‌ی اروپا، در حال تحقیق است تا بفهمد که آی‌مسیج و بینگ برای قرارگیری در فهرست پلتفرم‌های دربان واجد شرایط هستند یا نه.

منبع: TechCrunch
کد مطلب : 21360
https://aftana.ir/vdcbgfb5.rhb80piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی